ГоловнаОстанні новини8 Листопада, 2018р.
 Версія для друку

На Донеччині психологи ДСНС завершили навчання у рамках проекту «Терапевтичні собаки для України», який реалізовувався під патронатом Німецького товариства міжнародного співробітництва

Опубліковано: 08.11.2018, 08:00

Ще з часів Гіппократа відомо, що тварини благотворно впливають на емоційний стан людини, і терапевтичний ефект при контакті з тваринами досягається саме за рахунок позитивних емоцій. Зоотерапія ефективна і корисна для здоров'я людини, хоча науці до кінця і не відомі її механізми та дії. Не секрет, що тварини дуже тонкі психологи, які безпомилково визначають наш настрій. Вони ніколи не критикують нас і не засуджують, вони просто люблять і дивляться в наші очі своїми, в яких океан безмежної відданості і любові. Терапія за допомогою собак називається каністерапія. Це один з самих затребуваних видів зоотерапії із-за своєї доступності і соціальної поведінки тварин.

Протягом вересня та жовтня на Донеччині під патронатом Німецького товариства міжнародного співробітництва реалізовувався проект «Терапевтичні собаки для України», головною метою якого було впровадження у роботу фахівців психологічного забезпечення ДСНС елементів каністерапії. Навчання тривало протягом вересня та жовтня 2018 року та склало близько 60 годин теоретичних і 6 годин практичних занять. Тренером виступала міжнародний експерт Krisztina Michac.

На початку листопада листопада психологи Головного управління ДСНС України у Донецькій області отримали сертифікати про завершення навчання. Відтепер вони можуть ДСНС використовувати підготовлених собак у своїй професійній діяльності. Лікування за допомогою тварин являє собою  цільове втручання, при якому навчена тварина включається в терапевтичний процес, сприяючи поліпшенню фізичної, соціальної та пізнавальної діяльності людини. За допомогою релаксаційного заняття з маленькими помічниками добре знімається емоційна напруга та стрес, поліпшується психологічне самопочуття. Присутність тваринок допомагає подолати перевтому на робочому місці. Учені упевнені, що собаки сприяють не тільки розвитку комунікативних навиків а і навіть підвищують самооцінку людини. Крім того, спілкування з тваринами багато в чому сприяє гармонізації міжособистісних відносин в колективі. Спілкування з тваринами здатне ефективно та швидко позбавляти людей від стресу, покращувати роботу нервової системи і психіки в цілому.

imgonline-com-ua-CompressBySize-0oeG2RnlEQXJHR.jpg     imgonline-com-ua-CompressBySize-NRIajXuysA6oChY.jpg

ГУ ДСНС України у Донецькій області

 


   
Останні новини
16 Листопада15:30 У Маріуполі рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки
16 Листопада14:04 Донецька область: співробітники Головного управління відпрацювали порядок дій за навчальним сигналом «Збір-Аварія» (ВІДЕО)
16 Листопада13:36 На Донеччині відбулася відеоконференція щодо створення Центрів безпеки на території області
16 Листопада13:35 м. Слов’янськ: малеча з дитячого садочку під час екскурсії пожежною частиною дізналися про роботу рятувальників
16 Листопада12:47 м. Лиман: рятувальники продовжують рейди в житловому секторі щодо попередження пожеж та загибелі на них людей.
16 Листопада12:05 З початку року на пожежах в Україні загинуло 1 тис. 462 особи
16 Листопада08:26 Увага! Попередження про пориви вітру на території області!
16 Листопада08:04 Крокуючи в ногу з часом. 81 ДПРЧ. Серія відео публікацій щодо модернізації підпорядкованих підрозділів Головного управління (ВІДЕО)
15 Листопада15:45 У Маріуполі рятувальники провели прес-конференцію присвячену пожежам під час опалювального періоду
15 Листопада14:41 м. Слов’янськ: рятувальники продовжують нагадувати громадянам про правила пожежної безпеки
15 Листопада11:44 м. Торецьк: фахівці ДСНС розповіли громадянам, до чого може привести необережне поводження з вогнем
15 Листопада11:23 На Донеччині відбулася відеоконференція щодо проблемних питань у роботі газодимозахисної служби
15 Листопада09:47 Фахівці ДСНС нагадують громадянам правила пожежної безпеки у побуті
15 Листопада08:57 Кабінет Міністрів України схвалив програму надання житла рятувальникам на умовах фінансового лізингу
14 Листопада16:28 На Донеччині відбулася відеоконференція щодо посилення профілактичної роботи серед населення
Останні новини